Horské poistenie vo Vysokých Tatrách

Letná turistická sezóna je vo Vysokých Tatrách v plnom prúde. Ako je to s cestovným poistením a kedy je lepšie sa poistiť? Určite sa si túto otázku už v hlave položili a niekedy veľmi zvažujeme, či sa pred turistikou pripoistiť alebo je to zbytočné. Preto sme sa rozhodli pre vás zhrnúť základné informácie o Horskej službe vo Vysokých Tatrách. 

Na území SR podľa platného ustanovenia Zákona o Horskej záchrannej službe, je osoba nachádzajúca sa v horskej oblasti povinná uhradiť horskej službe náklady spojené s výkonom záchrannej činnosti alebo s pátraním, ktoré sa jej týkajú (uvedená povinnosť sa nevzťahuje na fyzické osoby, ktoré nie sú plnoleté – deti a fyzické osoby, ktoré nemajú spôsobilosť na právne úkony). – ustanovenie platné od 1. júla 2006 

Ak by sme teda v horách naozaj potrebovali zásah horskej služby, určite by sa povinnosť uhradiť náklady týkala aj nás. Pri dlhších a náročnejších túrach sa určite odporúčame pripoistiť. Možností je naozaj veľa a ako prvé je potrebné overiť si, či vaše už existujúce poistenia nezahŕňajú aj cestovné poistenie v rozsahu poistenia na horách. Častokrát sa aj horské poistenie zahŕňa do bežných životných pripoistení alebo je súčasťou niektorých typov platobných kariet a pod. Avšak práve tento typ poistenia môže byť v niektorých prípadoch z bežných poistení vylúčený. Ak by ste mali vedomosť, že toto poistenie rozhodne nemáte, poisťovne na Slovensku dnes prinášajú možnosť poistiť sa aj pomocou jednoduchej SMS alebo telefonátu. Cena poistenia na deň sa pohybuje do 1 Eura / deň. 

Možnosti poistenia

Novinky z nášho Instagramu @kontaktwellnesshotel

Zasielanie noviniek Zapojte sa do súťaže o wellness pobyt. Odporučte kamarátovi a šancu na výhru máte obaja! Žrebujeme 30.06.2019.

Súťaž o pobyt
Viac info o súťaži
Odoslať

Veľká letná foto súťaž

Zapojte sa do našej letnej súťaže a vyhrajte vstupy do wellness a pobyt v Kontakt Wellness Hoteli!

1. cena

Wellness pobyt

2. cena

Večera a vstup do wellness

3. cena

Vstup do wellness

Prehliadaním našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies.
Viac informácii o cookies.
SÚHLASÍM
VARIABLES
[content] - array
[id] - string43
[status] - string1
[main] - string0
[events] - string0
[offers] - string0
[vouchers] - string0
[rooms] - string0
[sef] - stringhorske-poistenie-vo-vysokych-tatrach
[name] - stringHorské poistenie vo Vysokých Tatrách
[parex] - string1
[parex_text] - stringLetná turistická sezóna je vo Vysokých Tatrách v plnom prúde. Ako je to s cestovným poistením a kedy je lepšie sa poistiť? 
[text] - array
[0] - stringLetná turistická sezóna je vo Vysokých Tatrách v plnom prúde. Ako je to s cestovným poistením a kedy je lepšie sa poistiť? Určite sa...
[order] - string0
[title] - string
[file_type] - stringjpg
[description] - stringLetná turistická sezóna je vo Vysokých Tatrách v plnom prúde. Ako je to s cestovným poistením a kedy je lepšie sa poistiť?
[keywords] - stringvyskoké tatry poistenie na horách
[rs_template] - string0
[published_from] - string0000-00-00
[stamp] - string2019-06-30 08:49:12
[extra_js] - NULL
[extra_js_footer] - NULL
[extra_css] - NULL
[ogimg] - stringhttps://dev.ellipsecloud.com/img/rs/43.jpg
[content_type] - stringrs
[template] - stringpage.php
[lang_prefix] - string
[debugmode] - boolean1
[session_id] - stringeTNGaHdvODRadzVoYTE0ekFhbEszbWQydTBHWVZHcFBuc3E1OS9ISE5mdz0=

SESSIONS
[lang] - stringsk
[user_stamp] - stringeTNGaHdvODRadzVoYTE0ekFhbEszbWQydTBHWVZHcFBuc3E1OS9ISE5mdz0=